روزها به‌سرعت سپری می‌شوند و به‌زودی زمستان 1402 نیز به پایان خواهد رسید. در این روزهای آخر سال کم کم در همه خانه‌ها هیاهوی عید و سال نو ایجاد می‌شود، خانه‌تکانی‌ها شروع شده و فکر ایجاد دکوراسیون شیک و زیبا، متناسب با ترند سال جدید یکی از دغدغه‌های افراد با سلیقه‌‌ خواهد بود که می‌خواهند سال جدید را با حال و هوای خوب شروع کنند.

اما زمانی که به تغییر دکوراسیون برای نوروز 1403 فکر می‌کنیم، ممکن‌است با فکر کردن به هزینه‌های زیاد و اتلاف زمان برای ایجاد تغییرات اساسی در دکوراسیون داخلی، از انجام این‌کار منصرف شویم. ما در این مقاله بهترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌های ایجاد تغییر دکوراسیون را به شما معرفی می‌کنیم تا در کوتاه‌ترین زمان دکوراسیون منزل خود را هم‌رنگ ترند 1403 کنید.

فهرست مطالب

رنگ سال 1403 چه رنگی است؟

مؤسسه رنگ پنتون هر سال به همراه تیم تحلیل رنگ خود که شامل متخصصان رنگ، طراحان مد، متخصصان بازاریابی و… است، تمامی روند مد، طراحی داخلی، رویدادها و تأثیرات فرهنگی را طی تحقیقات بسیار گسترده‌ای، تحلیل کرده و به‌صورت جهانی رنگ هرساله را معرفی و دلیل خود را برای انتخاب این رنگ بیان می‌کند.

شرکت پنتون برای سال 2024 پس از تحقیقاتی که به‌صورت گسترده روی نمایشگاه‌های هنری، سبک‌های هنری، رویدادهای ورزشی و… انجام داد، رنگ هلویی را به‌عنوان رنگ ترند در این سال انتخاب کرده و دلیل انتخاب رنگ هلویی برای سال 2024 را این‌طور بیان کرده که این رنگ جدای از دیده‌شدن، احساس نیز می‌شود.

 برای استفاده از رنگ هلویی در سال جدید حتماً نیاز به یک شرکت، تجارت یا حتی یک مغازه کوچک ندارید. شما با انتخاب این رنگ در پوشاک و دکوراسیون منزل خود می‌توانید حس و حال سال جدید را به خودتان، عزیزانتان و تمامی افرادی که برای سال جدید به منزل شما می‌آیند، انتقال دهید.

یکی از دلایلی که مؤسسه پنتون رنگ هلویی را برای سال نو انتخاب کرده، این است که رنگ هلویی نمادی از دوستی و صمیمیت است و همچنین این رنگ برای بهبود نورپردازی فضای داخلی خانه بسیار مناسب است. وجود نقاشی‌هایی که با زمینه رنگ هلویی کشیده شده است اشاره به همین نکته دارد.

رنگ هلویی فضای دلبازتری را برای رنگ‌های دیگر ایجاد می‌کند و باعث درخشندگی بیشتر رنگ‌هایی که در کنارش قرار گرفته است، می‌شود.

The color of 1403

دکوراسیون خانه را با رنگ سال ست کنید!

بعد از سپری‌کردن سال‌هایی که با بیماری کرونا همراه بود و رفت‌و‌آمدها به خانه اقوام کمتر شده بود، امسال این دیدوبازدیدها دوباره ازسرگرفته می‌شود و داشتن یک دکوراسیون زیبا که متناسب با رنگ سال باشد، می‌تواند جذابیت منزل شما را چندبرابر کند.

بخصوص که رنگ هلویی مانند تمام‌رنگ‌های گرم، باعث ایجاد احساسی پر از شادی و نشاط شده و استفاده از آن در خانه، حس و حال تازگی و زندگی را ایجاد می‌کند. این رنگ به‌تنهایی قادر است که احساسات مثبت مثل شادی، آرامش، خوشبختی و خلاقیت را به مخاطب خود منتقل کند.

استفاده از رنگ هلویی در اتاق‌ها مخصوصاً فضاهایی که نورگیر کافی ندارند می‌تواند فضای روشن‌تری را بسازد و همچنین باعث ایجاد آرامش برای افرادی که لحظاتی از روز خود را در این محیط‌ها می‌گذرانند، شود.

سؤالی که پیش می‌آید این است که از رنگ هلویی در کدام قسمت‌ از دکوراسیون داخلی استفاده کنم؟

شما برای اینکه بتوانید دکوراسیون داخلی خانه خود را با رنگ سال ست کنید می‌توانید با رنگ‌کردن یکی از دیوارهای خانه، تعویض مبلمان، عوض‌کردن فرش و… تغییرات مدنظر را به‌صورت گسترده انجام دهید، اما بهتر است توجه داشته باشید که از این رنگ بیش از حد استفاده نکنید چرا که باعث می‌شود فضا فانتزی و کودکانه شود و در درازمدت عامل خستگی و کسالت شما باشد.

دکوراسیون داخلی هلویی 1403

با کمترین هزینه، دکوراسیون خانه را متحول کنید!

اگر نمی‌دانید که به چه میزان باید از رنگ هلویی در فضای داخلی استفاده کنید و همچنین نمی‌خواهید هزینه بالایی برای تغییر دکوراسیون منزل خود بپردازید، می‌تواند با تغییرات جزئی مانند استفاده‌ از تابلوهای هنری، رومیزی و دکوراتیوها شروع کنید. همیشه زیبایی در جزئیات به نمایش گذاشته می‌شود.

یکی دیگر از تغییرات کم‌هزینه که می‌توان باعث تغییر چشمگیر در دکوراسیون شود؛ عوض‌کردن کوسن ها و اضافه کردن شال مبل به دکوراسیون منزل شماست. چون بر اساس قانون 10-30-60 با تغییرات کوچک مثل تغییر رنگ کوسن و شال مبل، رنگ هلویی بیشتر دیده شده و همچنین رنگ های دیگر در کنار آن جلوه بهتری پیدا خواهند کرد.

رنگ سال را با چه رنگ‌هایی ست کنم؟

رنگ هلویی رنگی گرم و روشن است که به انسان احساس زنده‌دلی و شادابی می‌دهد و رنگ‌های خنثی مثل طوسی و خاکستری دقیقاً در نقطه مقابل این رنگ قرار دارند. رنگ‌های خنثی احساسی مثل آرامش و ثبات را به مخاطب منتقل می‌کنند و به همین دلیل، رنگ هلویی با رنگ‌های خاکستری و طوسی به زیبایی ترکیب می‌شود و در عین تضادی که ترکیب این دورنگ ایجاد می‌کنند، تعادلی زیبا و جذاب به فضا می‌بخشند.

در کل رنگ‌های خنثی، جز پرکاربردترین رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی هستند و اصطلاحاً به رنگ‌های بدون ریسک مشهورند. با انتخاب رنگ هلویی به‌عنوان رنگ ترند 1403 طراحان داخلی به راحتی می‌توانند از این رنگ در دیزاین دکوراسیون داخلی استفاده کنند، چون اگر تمام محیط خانه از رنگ‌های خنثی تشکیل شده باشد، به محیطی کسالت‌بار و خسته‌کننده تبدیل خواهد شد. وجود یک رنگ گرم در کنار رنگ‌های خنثی مانند خاکستری، بژ، کرم، سفید و… این مشکل را کاملا حل خواهد کرد.

مثلاً اگر از مبل طوسی استفاده می‌کنید می‌توانید رنگ کوسن‌های مبلمان خانه را با رنگ هلویی ترکیب کنید یا در گوشه‌ای از خانه یک‌گوشه دنج با ترکیب طیف رنگی هلویی ایجاد کنید که تشکیل شده از نشیمن‌های راحت مکعبی و کوسن‌های جذاب و مخملی باشد.

علاوه بر این ممکن است در دیدوبازدیدهای نوروز 1403 با کمبود جا برای نشستن مهمانان مواجه شوید، قرار گرفتن نشیمن‌های راحتی مخملی روی زمین باعث می‌شود که خیالتان از راحتی مهمانان راحت باشد. شما می‌توانید رنگ و ابعاد نشیمن‌ها را متناسب با دکوراسیون منزل خود سفارشی سازی کنید برای دریافت مشاوره برای دکوراسیون داخلی می‌توانید با کارشناسان ارمغان در ارتباط باشید.

اگر به رنگ‌های خنثی علاقه ندارید و دکوراسیون منزلتان متشکل از رنگ‌های دیگر است، بهتراست با ترکیب رنگ هلویی و سایر رنگ‌ها آشنا شوید.

برخی رنگ‌های تیره مکمل رنگ هلویی هستند؛ مانند رنگ سرمه‌ای، سبز یشمی، قهوه‌ای سوخته، طوسی تیره و… که باهم می‌توانند ترکیب بسیار زیبایی را خلق کنند. ترکیب این رنگ با رنگ‌های سرد هم بسیار چشمگیری می‌شود رنگ‌هایی مثل آبی، بنفش، سبز، فیروزه‌ای و… چون این رنگ‌ها به‌تنهایی باعث خستگی و بی‌حوصلگی می‌شود و ترکیب آنها با رنگ هلویی که یک‌رنگ گرم است موجب حفظ تعادل خواهد شد. در ادامه با بهترین ترکیب رنگ‌ها در کنار رنگ هلویی آشنا خواهیم شد.

The newest decoration of the year

بهترین ترکیب رنگ با رنگ سال 1403

جدای از اینکه رنگ هلویی برای سال جدید به‌عنوان رنگ سال انتخاب شده است؛ به‌طورکلی چند سالی است که این رنگ به دلیل حس لطافت و سرزندگی، از طرف‌داران بسیار زیادی برخوردار است. اما اینکه این رنگ با چه رنگی ترکیب زیباتری را خلق می‌کند کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد.

ترکیب رنگ هلویی با هر رنگی از نظر روان‌شناسی، نشان‌دهنده‌ی یک مفهوم است که پیشنهاد می‌کنیم قبل از انتخاب رنگ‌ها با پیامی که به مخاطب انتقال می‌دهد آشنا باشید. در ادامه محبوب‎‌ترین ترکیب رنگ‌ها با رنگ سال 1403 را باهم بررسی می‌کنیم.

رنگ هلویی و سفید

 رنگ سفید به‌تنهایی باعث می‌شود فضای خانه بزرگ‌تر دیده شود و رنگ هلویی هم به‌تنهایی باعث می‌شود نور بهتری در فضا پخش شود حال وقتی این دورنگ را با هم ترکیب کنیم؛ خانه هم فضای دلبازتری دارد و هم نور به‌درستی در فضا توزیع می‌شود.

در اتاق‌های کوچک و خانه‌هایی که دارای فضای کوچک‌تر هستند یا از نورگیر مناسب برخوردار نیستند، پیشنهاد می‌کنیم از معجزه ترکیب رنگ سفید و هلویی استفاده کنید.

رنگ هلویی و آبی

 رنگ آبی همانند رنگ هلویی احساس صمیمیت و دوست‌داشتن را برای مخاطب تداعی می‌کند؛ اما تفاوتی که این دورنگ با هم دارند این است که رنگ هلویی عضو خانواده رنگ‌های گرم است و رنگ آبی عضو خانواده رنگ‌های سرد.

همین تفاوت و تضاد موجب جذاب‌شدن ترکیب رنگی در منزل شما خواهد شد. یکی از ست‌های پیشنهادی بهاری ارمغان به شما ست شادان است که همین ترکیب رنگ را برای آوردن بهار به منزل شما، پیشنهاد می‌دهد.

رنگ هلویی و خاکستری

رنگ خاکستری  باعث می‌شود که فضای خانه شیک و مدرن به نظر برسد و به دلیل خاصیت نیمه‌تاریک و نیمه‌روشنی که دارد موجب جلوه بهتر رنگ‌هایی می‌شود که در کنار آن قرار می‌گیرند. رنگ هلویی هم باعث آرایش و دیزاین مدرن می‌شود و دیزاینرهای حرفه‌ای از این رنگ به‌خاطر جلوه مدرن و جذابی که دارد استفاده‌های گسترده می‌کنند، حال تصور کنید که ترکیب این دورنگ چه تأثیری بر روی محیط خانه شما می‌گذارد؟ یک محیط گرم و صمیمی و درعین‌حال بسیار مدرن و دل‌فریب.

رنگ هلویی و نقره‌ای

استفاده از رنگ هلویی و نقره‌ای در کنار هم یک ترکیب خلاقانه را برایتان به ارمغان می‌آورد. رنگ نقره‌ای قابل‌استفاده در اکسسوری‌های منزل بوده و به‌راحتی با رنگ‌های دیگر ست می‌شود، به همین دلیل در انواع دکوراسیون‌ها قابل‌استفاده است.

اگر در دکوراسیون منزل خود از رنگ نقره‌ای استفاده کرده‌اید، می‌توانید برای ایجاد تغییر در سال جدید، از جزئیات هلویی استفاده کنید؛ مثلاً با استفاده از کوسن‌هایی با طرح و نقش هلویی روی مبلمان خود یک خلاقیت بی‌نظیر به فضا ببخشید.

رنگ هلویی و سبز

 رنگ سبز و هلویی از جهاتی می‌توانند مکمل هم باشند.  هر دو رنگ‌هایی از جنس طبیعت هستند که نمادی از زندگی و لطافت خواهند بود. استفاده از این دورنگ در کنار هم کاملاً حس و حال بهار را به منزلتان منتقل می‌کند.

البته در ترکیب رنگ هلویی در کنار تمام ‌رنگ‌ها باید به این نکته توجه کنید که از این رنگ بیش از حد استفاده نکنید، چرا که استفاده زیاد از این رنگ در دکوراسیون داخلی موجب ایجاد احساسی منفی مانند خستگی در افراد می‌شود؛ بنابراین حفظ تعادل در استفاده از این رنگ جذاب بسیار مهم است.

پیشنهاد می‌کنیم امسال که رنگ جذابی به عنوان رنگ سال 1403 انتخاب شده است و انعطاف پذیری بالایی برای قرار گرفتن در کنار رنگ‌های دیگر دارد، با انجام اقدامات کوچک، مثل تغییر اکسسوری‌ها، نشیمن‌ها و… بهار را به منزل خود بیاورید.

Peach cushions on the white sofa

سخن پایانی

ما در این مقاله بهترین رنگ‌ها را برای ترکیب با رنگ سال 1403 را معرفی کردیم و پیشنهاداتی برای تغییر دکوراسیون داخلی با کمترین هزینه ارائه دادیم. امیدواریم بهترین انتخاب را برای دکوراسیون داخلی خود در سال 1403 داشته باشید و سال خوبی را در کنار عزیزان خود آغاز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *