حضور رنگ‌های خنثی مثل رنگ کرم یا طوسی در اکثر دکوراسیون‌ها باعث می‌شود به‌راحتی بتوانید با کم‌ترین هزینه تغییر دکوراسیون دهید. اگر شما هم در منزل خود مبل کرم دارید و می‌خواهید با چیدمان کوسن‌های رنگی و طرح‌دار یک فضای گرم و صمیمی ایجاد کنید در ادامه با ما همراه باشید تا مهم‌ترین نکات انتخاب کوسن برای مبل کرم را بررسی کنیم.

فهرست مطالب

دقت به جزئیات در دکوراسیون منزل باعث می‌شود که علاوه‌بر ایجاد یک فضای کاربردی و راحت، هماهنگی رنگ‌ها و طرح‌ها، زیبایی بصیری منحصربه‌فردی را ایجاد کند.

استفاده از اکسسوری‌هایی مانند کوسن، نشیمن یا شال مبل، به دلیل جنس نرم و کاور پارچه‌ای، خودبه‌خود موجب ایجاد احساس آرامش و نرمی در فضا می‌شوند. حالا اگر در کنار آن، به بافت‌های مورداستفاده، ترکیب رنگ‌ها و چیدمان طرح و نقش‌ها دقت کنید، می‌توانید با کمترین هزینه یک فضای فوق‌العاده و چشمگیر خلق کنید.

چه کوسنی برای مبل کرم مناسب است؟

رنگ کرم یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها برای دکوراسیون داخلی است که به‌راحتی با انواع رنگ‌ها ست می‌شود. اگر از این رنگ برای مبلمان خود استفاده‌ کرده‌اید، به‌راحتی می‎توانید با چیدمان کوسن‌ها روی مبل و استفاده از پاف و نشیمن در کنار مبل، طرح و رنگ جدید و متفاوتی برای فضای خود ایجاد کنید.

در فضای منزل علاوه بر مبلمان، اعضای دیگری مانند فرش، پرده و… نیز وجود دارد که طرح و رنگ آن‌ها نیز بر انتخاب کوسن مناسب مبل کرم تأثیرگذار است؛ بنابراین با درنظرگرفتن انواع بافت‌ها و طرح‌های استفاده شده در فضای منزل باید بهترین کوسن را انتخاب کنید و ایده‌هایی برای چیدمان آن‌ها در کنار هم داشته باشید.

Brown-and-Nescafe-cushions-on-the-cream-sofa

مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب کوسن مناسب برای منزل را در ادامه بررسی می‌کنیم.

رنگ مناسب کوسن برای مبل کرمی

طیف‌های رنگی فراوانی وجود دارند که در کنار مبلمان کرم، زیبایی و جذابیت ایجاد می‌کنند. اگر می‌خواهید از کوسن‌های ساده استفاده کنید حتما پالت‌های رنگی متفاوت را ببینید و از رنگ‌هایی استفاده کنید که در قسمت‌های دیگر خانه مانند فرش، تابلو، دیوارها و یا پرده استفاده شده‌باشد و یا مکمل خوبی برای آن‌ها باشد.

در ادامه محبوب‌ترین ترکیب رنگ‌های کوسن‌ برای مبل کرم را پیشنهاد می‌دهیم تا بر اساس ترکیب رنگ غالب در منزل و یا رنگی که موردعلاقه شماست، ‌ بتوانید بهترین رنگ کوسن برای مبل کرم را انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید از تنوع کوسن‌ها در صفحه خرید کوسن ارمغان برای انتخاب کوسنی با جنس، طرح، رنگ و کیفیت مناسب دیدن فرمایید.

مبل کرم با کوسن سبز

یکی از جذاب‌ترین رنگ‌ها که امروزه طرف‌داران بسیاری دارد، رنگ سبز است. این رنگ نمادی از آرامش و الهام گرفته از طبیعت است. اگر از میز و پایه‌های چوبی در دکوراسیون خود استفاده کرده‌اید و یا رنگ سبز در دیگر جزئیات منزل شما دیده می‌شود؛ حتماً به استفاده از پالت رنگی جذاب سبز  برای کوسن‌های مبل خود فکر کنید.

استفاده از کوسن‌های ساده مخملی سبز و یا کوسن‌هایی با زمینه روشن و طرح‌های مدرن سبز روی مبل ساده کرم می‌تواند جلوه خاصی ایجاد کند. البته اگر مبل شما طرح‌دار و یا بافت‌دار است، بهتراست یا از کوسن‌های ساده استفاده کنید و یا ترکیب طرح‎‌هایی را بکار ببرید که هماهنگ با طرح و بافت مبلمان شما باشد و موجب شلوغی فضا نشود.

مبل کرم با کوسن سرمه‌ای

اگر مبل منزل شما کرم رنگ است حتماً به ترکیب رنگ کلاسیک کرم و سرمه‌ای در منزل خود فکر کرده‌اید. این دو رنگ در کنار هم با ایجاد تضاد، می‌توانند فضای بی‌نظیری را خلق کنند. رنگ سرمه‌ای رنگ بسیار شیکی است که برای اکسسوری و استفاده در جزئیات بسیار مناسب است.

این رنگ جز رنگ‌های تیره به‌حساب ‌آید و اگر فضای موردنظر شما کوچک باشد، استفاده از رنگ سرمه‌ای برای دیوارها و اجزای بزرگ‌تر، ممکن است باعث شود فضا کوچک‌تر به نظر برسد؛ بنابراین اگر می‌خواهید از رنگ سرمه‌ای در دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم به‌جای دیوارها و دیگر اعضای فضا، از کوسن‌ها و شال مبل سرمه‌ای برای مبل کرمی رنگ خود استفاده کنید.

Navy-cushion-on-the-comfortable-cream-sofa

 مبل کرم با کوسن نارنجی

استفاده از کوسن نارنجی و یا کوسنی با طرح‌های نارنجی و قرمز روی مبل کرم، یک ترکیب رنگ گرم و بانشاط ایجاد می‌کند که می‌تواند سرزندگی و شور و هیجان را به فضای شما بازگرداند. همچنین اگر می‌خواهید از چندرنگ کوسن استفاده کنید، این رنگ می‌تواند به‌راحتی تعادل را در فضا حفظ کند.

مبل کرم رنگ با کوسن نارنجی یک انتخاب جسورانه و جذاب است که برای روزهای سرد پاییزی و زمستانی می‌تواند انتخابی گرم و جذاب باشد. تنالیته‌های مختلف این رنگ در برخی دکوراسیون‌ها مانند دکوراسیون سنتی، کلاسیک و وینتیج بسیار دیده می‌شود و انتخابی فوق‌العاده برای آن‌هاست.

کوسن‌هایی با رنگ‌های خنثی

رنگ‌های کرم، طوسی، سفید و یا مشکی  می‌توانند انتخاب مناسبی برای کوسن‌های مبل کرم رنگ باشد. این رنگ‌ها معمولاً به‌راحتی با دیگر رنگ‌های دکوراسیون شما ست می‌شوند و حتی می‌توانید از آن‌ها به‌صورت ترکیبی در کنار پالت‌های رنگی دیگر کوسن‌ها استفاده کنید.

اگر از پایه‌های فلزی و یا مشکی در دکوراسیون خود استفاده کرده‌اید، حضور اکسسوری های طرح دار با رنگ های خنثی می‌تواند هماهنگی مطلوبی در فضا ایجاد کند. همچنین اگر دکوراسیون داخلی شما به سبک بوهو یا مدرن است، استفاده از کوسن‌هایی با رنگ خنثی بافت‌دار می‌تواند بسیار متناسب و هماهنگ باشد.

Soft cushion for cream sofa

مبل کرم با کوسن قهوه‌ای

رنگ قهوه‌ای و رنگ کرم در یک خانواده هستند و در کنار هم ترکیب زیبایی ایجاد می‌کنند. شما می‌توانید برای مبل کرم، از کوسن‌های ساده و بافت‌دار قهوه‌ای استفاده کنید و یا با استفاده از طرح‌های زیبای قهوه‌ای با زمینه کرم فضای خانه را جذاب کنید.

 این رنگ‌ها در سبک روستیک دکوراسیون داخلی بسیار استفاده می‌شوند و با استفاده از رنگ‌های روشن و تیره قهوه‌ای می‌توانید دکوراسیون خود را تکمیل کنید.

در مقاله ساده‌ترین روش تغییر دکوراسیون داخلی انواع دکوراسیون ها را بررسی کردیم که محتوای این مقاله ممکن است برایتان مفید باشد.

انتخاب جنس و بافت مناسب کوسن برای مبل کرم

بعد از انتخاب رنگ مناسب کوسن که هماهنگی خوبی با فضای موردنظر دارد، بهتر است به جنس مناسب کوسن دقت کنید. اگر جنس مبل کرمی شما مخمل ساده است به‌راحتی می‌توانید از کوسن‌های مخملی و یا بافت‌دار استفاده کنید.

اگر می‌خواهید جلوه لوکسی به اتاق بدهید، از کوسن‌های با بافت‌های نرم و مخملی استفاده کنید. در صورت تمایل به ایجاد یک فضای سبک و اسپرت، از کوسن‌های با بافت‌های پشمی یا کتانی استفاده کنید. همچنین استفاده از کوسن‌های چرمی در برخی دکوراسیون‌ها می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

در مجموع می‌توان گفت معمولا ترکیب متنوع جنس کوسن‌ها جذابیت بیشتری به دکوراسیون اتاق شما می‌بخشد. بنابراین برای انتخاب جنس‌های متنوع کوسن‌ها تردید نداشته باشید و با چیدمان کوسن‌های بافت‌دار و مخملی روی مبل کرم، یک ترکیب متنوع برای منزل خود بسازید.

ابعاد مناسبی برای کوسن‌ها انتخاب کنید

انتخاب ابعاد مناسب کوسن بسیار مهم است. اگر مبل شما دارای نشیمن پهنی است، بهتراست از کوسن‌هایی با ابعاد بزرگ‌تر و مستطیل‌شکل استفاده کنید تا نشیمن راحت‌تری برای افراد ایجاد شود. اگر نشیمن مبل شما کوچک است استفاده از کوسن‌های مربع و دایره شکل با ابعاد کوچک‌تر مناسب‌تر خواهند بود.

Purple cushion on the cream sofa

اگر ابعاد خاصی برای کوسن یا نشیمن نیاز دارید می‌توانید از طریق صفحه سفارشی سازی با کارشناسان ارمغان هوم در ارتباط باشید.

از پاف و نشیمن‌های متناسب استفاده کنید

در کنار انتخاب کوسن، باید به دیگر اجزای اکسسوری‌ها نیز توجه کنید. استفاده از نشیمن‌های طرح‌دار و ساده در کنار مبلمان می‌تواند علاوه بر زیبایی، کاربردهای فراوانی داشته باشد.

هماهنگی طرح، رنگ و جنس این نشیمن‌ها با کوسن و مبل کرم رنگ شما، اهمیت زیادی دارد؛ بنابراین هنگام ست‌کردن و طراحی بخش داخلی منزل خود، به تمام این جزئیات و کاربردهایشان توجه کنید.

سخن پایانی 

رنگ کرم به‌راحتی با انواع رنگ‌ها ترکیب شده و جز محبوب‌ترین رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی به‌حساب می‌آید. انتخاب کوسن مناسب برای مبل کرم بسیار ساده و مهم است که در این مقاله مهم‌ترین نکات برای انتخاب کوسن از نظر رنگ، طرح، جنس و اندازه را بررسی کرده‌ایم.

ارمغان هوم یکی از تولیدکنندگان کوسن‌ و نشیمن‌های مخملی با بهترین کیفیت و جدیدترین طرح‌ها در عبدل آباد تهران است که محصولات خود را به سراسر ایران ارسال می‌کند. برای خرید عمده و جزئی می‌توانید از محصولات ما در فروشگاه ارمغان دیدن فرمایید و برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها