دکوراسیون داخلی محیط‌هایی که هر روز ساعت‌ها در آن‌ها زندگی می‌کنیم، مثل محیط کار یا منزل، نقش بسیار مهمی در روحیه و پیشرفتمان دارند. تغییر این دکوراسیون در بازه‌های زمانی کوتاه، باعث می‌شود زندگی از یکنواختی خارج شده و روح تازه‌ای در فضای اطرافمان دمیده شود.

اما زمانی که صحبت از تغییر دکوراسیون به میان می‌آید ناخودآگاه ذهن به سمت تعویض مبلمان، فرش، کاغذ دیواری و… می‌رود که علاوه بر هزینه‌ی بالا، نمی‌توان آن را به سرعت پیاده سازی کرد. ما در این مقاله، ساده‌ترین روش‌های تغییر دکوراسیون را معرفی می‌کنیم تا با صرف هزینه مقرون به صرفه و زمان کوتاه یک تغییر دلپسند، در دکوراسیون خود ایجاد کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

استفاده از کوسن برای تغییر دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی شامل اجزای زیادی است و گاهی با تغییرات کوچک ولی اصولی، می‌توانیم تفاوت چشم‌گیری در فضا ایجاد کنیم. استفاده از کوسن های مختلف روی مبل‌ها و صندلی های محیط، می‌تواند علاوه‌بر کاربردهایی که دارد، تغییرات چشم‌گیری در کل دکوراسیون ایجاد کند.

Buying-cushions-for-interioR-decoration

البته کوسن‌ها، رنگ و طرح های گوناگونی دارند و با ابعاد مختلف در بازار موجود هستند و این تنوع زیاد ممکن است موجب ایجاد سردرگمی شود که کدام کوسن برای دکوراسیون شما مناسب‌تر است؟

سبک دکوراسیون خود را بشناسید!

در هنگام انتخاب طرح، رنگ و حتی جنس کاور کوسن ، ابتدا بهتر است بدانید که سبک چیدمان دکوراسیون شما چه نوعی است؟ و براین اساس، کوسن‌ها را متناسب با سبک دکوراسیون خود انتخاب کنید. در ادامه برخی از محبوب‌ترین سبک های دکوراسیون را بررسی می‌کنیم.

کوسن مناسب برای دکوراسیون مدرن

در دکوراسیون‌های مدرن معمولا از رنگ‌های نود و خنثی استفاده می‌شود، خرید کوسن های ساده مخملی که علاوه‌بر ترکیب رنگ متناسب و ظاهر مینمیال، دوخت خوبی دارند، می‌تواند انتخاب خوبی برای این دکوراسیون‌ها باشد.

Simple-cushion-for-modern-decoration

حتی استفاده از کوسن‌های طرح دار که با طرح‌های ساده، هندسی و مدرن تزئین شده‌اند، می‌تواند یک انتخاب جسورانه و شیک برای فضاهای مدرن باشد. استفاده از کوسن‌های متنوع موجب ایجاد احساس راحتی و زیبایی دلنشین در این دکوراسیون‌ها می‌شود.

کوسن مناسب برای دکوراسیون کلاسیک

این دکوراسیون داخلی در ایران بسیار محبوب است و معمولا شامل مبل‌های سبک کلاسیک می‌باشد که با کوسن‌هایی از طرح و جنس پارچه مبل‌ها دیزاین شده است. البته این سبک طراحی دیگر قدیمی شده و فضا را یکنواخت می‌کند. شاید الان بهترین فرصت برای از بین بردن یکنواختی در دیزاین سبک کلاسیک منزلتان باشد.

اگر پارچه مبلمان شما طرح دار است بهتر از کوسن‌های ساده که از نظر ترکیب رنگ با کل دکوراسیون همخوانی دارد، استفاده کنید و اگر طرح پارچه مبل ساده و بافت دار است، در بین طرح های متنوع و جذاب کوسن‌های ارمغان طرحی متناسب با طراحی منزل خود انتخاب کنید. حتی می‌توانید با ترکیب کوسن‌های ساده و طرح دار یک دیزاین منحصر به فرد برای دکوراسیون خود ایجاد کنید.

Buy-patterned-cushions-for-classic-interior-decoration

کوسن مناسب برای دکوراسیون بوهمیان

در دکوراسیون داخلی بوهمیان سبک زندگی کوچ‌نشینی در سبک مدرن بازسازی شده است. این دکوراسیون جذاب معمولا از رنگ‌های خاکستری، سبز تیره و قهوه‌ای سیر برای زمینه استفاده می‌کند و رنگهای مکمل درخشان مثل انواع نارنجی جیغ، انواع آجری، زرد، سبز چمنی، خاکی و… برای اجزای داخلی آن استفاده می‌شود.

معمولا طرح های گلیمی روی کاور کوسن ها، نشیمن‌ها، پاف و.. نمایان‌گر این سبک از دکوراسیون است و حاشیه‌بافی، قلاب‌بافی و مکرومه‌بافی در حاشیه پرده‌ها و روبالشتی‌ها دیگر نقطه جذاب برای دکوراسیون سبک بوهو می‌باشد.

کوسن مناسب برای دکوراسیون روستیک

استفاده از دکوراسیون روستیک در منزل، محیط کافه، رستوران و…طرفداران مخصوص به خود را دارد و در هنگام ایجاد هر تغییری در این دکوراسیون باید دقت کافی را داشته باشید. مثلا بهتر است از رنگ های زننده و متضاد استفاده نکنید و به سراغ مبلمان یا فرش‌های طرح دار و شلوغ نروید.

Buy-cushions-for-bohemian-decoration

برای تغییر در دکوراسیون روستیک می‌توانید با خرید نشیمن های زیبا، تشک های بیسکوییتی با رنگ های ملایم و یا حتی کوسن های شیک، یک تغییر اساسی ایجاد کنید.

پیشنهاد می‌کنیم اگر هنوز با کوسن های بافت دار و الیافت طبیعی در ارمغان آشنا نشده‌اید، حتما محصولات زیر را ببینید. این کوسن‌ها با پارچه های ساده و رنگ های خنثی متناسب دکوراسیون های روستیک و مدرن طراحی و تولید می‌شوند و بافت پارچه یا نوار دوزی های زیبا در کنار کیفیت بالای پارچه هایشان می‌تواند یک انتخاب فوق‌العاده برای تغییر دکوراسیون باشد.

کوسن مناسب برای دکوراسیون رویال یا سلطنتی

دکوراسیون سلطنتی، فورانی از رنگ های طلایی و نقره‌ای، مبلمان سنگین و سلطنتی، فرش های طرح دار، بوفه های منبت کاری شده و در یک کلام دقیقا در نقطه مقابل سبک مینمیال و مدرن قرار دارد. اگر شما هم منزل خود را با سبک رویال یا سلطنتی تزیین کرده‌اید بهتر است برای کوسن‌ها، به سراغ طرح های سلطنتی مثل ژاکارد بروید.

استفاده از کاور کوسن‌هایی که آیینه‌کاری شده هستند و از پارچه‌های طلاکوب در آن‌ها استفاده شده است، می‌تواند یک انتخاب عالی برای دکوراسیون رویال یا سلطنتی باشد.

کوسن مناسب برای دکوراسیون های ترکیبی

تعداد سبک های مختلف دکوراسیون داخلی بسیار زیاد است و ما در این مقاله به صورت مختصر برخی از محبوب‌ترین سبک ها را با هم بررسی کردیم ولی خیلی از منازل با دکوراسیون‌های ترکیبی از دو یا چند نوع از سبک های دکوراسیون‌ داخلی طراحی شده اند و سبک مخصوص به خود را دارند.

در این دکوراسیون‌ها، درصورتی که از مبلمان بدون طرح و ساده استفاده کرده‌اید می‌توانید از کوسن‌های طرح دار با رنگ های جذاب استفاده کنید. طرح های آبرنگی و فانتزی روی پارچه کوسن‌ها، یک زیبایی منحصر به فرد به دکوراسیون شما می‌بخشد.

از ابعاد مناسب کوسن ها استفاده کنید

در هنگام خرید کوسن، حتما ابعاد آن‌ها را درنظر بگیرید و متناسب نوع مبلمان و ابعاد نشیمن مبل خود، کوسنی متناسب انتخاب کنید. ابعاد کوسن ها معمولا از استاندارد مشخصی پیروی می‌کند ولی اگر در هنگام سفارش کوسن ابعادی خارج از استاندارد لازم دارید می‌توانید با مراجعه به بخش سفارشی سازی کوسن موردنظر خود را با ابعاد دلخواه سفارش دهید.

به رنگبندی توجه کنید!

انتخاب رنگ متناسب با سبک دکوراسیون و رنگ بندی محیط موردنظر، بسیار مهم است. همانطور که در معرفی سبک های مختلف دکوراسیون داخلی توضیح دادیم، هر دکوراسیونی با ترکیب رنگ‌های مشخصی تعریف می‌شود و گاهی یک انتخاب مناسب می‌تواند جلوه طراحی دکوراسیون شما چندین برابر کند.

اگر از شلوغی و ترکیب زیاد رنگ‌ها خسته شده‌اید می‌توانید از کوسن‌های طرح دار با زمینه خنثی و طرح و نقش‌هایی که متناسب مبل، فرش و اکسسوری‌های محیط است استفاده کنید.

درچیدمان کوسن‌ها تقارن ایجاد کنید!

بعد از انتخاب طرح، رنگ و ابعاد کوسن‌ها نوبت به بخش جذاب چیدمان آن‌ها می‌رسد. می‌توانید از تعداد زوج استفاده کرده و از دو طرف، روی مبل به صورت قرینه چیدمان را انجام دهید. همچنین اگر از تعداد فرد استفاده کنید، یکی در وسط و مابقی دو طرف چیده می‌شوند.

با تغییر چیدمان کوسن‌ها هربار می‌توانید در دکوراسیون خود تنوع ایجاد کنید. دیدن تصاویر چیدمان‌های مختلف کوسن‌ها می‌تواند در تصمیم گیری به شما کمک کند.

البته در ارمغان می‌توانید ست‌های مختلف و چیدمان‌های زیبا که توسط طراحان با تجربه و خوش سلیقه طراحی شده‌است را ببینید و با خیال راحت، زیبایی را به منزل خود هدیه کنید.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌های تغییر دکوراسیون داخلی را به شما معرفی کنیم تا براساس سبک دکوراسیون داخلی خود بتوانید به راحتی و با تغییرات کوچک در آن تنوعی مطلوب ایجاد کنید.

امیدواریم با درنظر گرفتن نکات لازم هنگام خرید کوسن‌های ساده و طرح‌دار، بهترین انتخاب را داشته باشید و محیطی زیبا و دلنشین برای اعضای خانواده خود خلق کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها