با نزدیک‌شدن به عید نوروز اکثر شرکت‌ها، کلینیک‌ها، بانک‌ها، بیمارستان‌ها و… با خرید هدیه‌های سازمانی تلاش می‌کنند حال و هوا شب‌های عید را به کارکنان خود انتقال دهند. به‌جز اینکه هدیه‌دادن در عید نوروز یکی از زیباترین فرهنگ‌های ایرانیان است و به آن توجه زیادی می‌شود، شرکت‌ها و اداره‌ها از طریق خرید هدیه‌های سازمانی برای تجلیل و قدردانی بین کارکنان، شرکا و مشتریان خود، خستگی یک سال کاری را با هدیه‌ای ماندگار از تن آن‌ها در می‌آورند.

فهرست مطالب

هدیه سازمانی چیست؟

اولین سؤالی که ممکن است در ذهن شما ایجاد شود، این است که هدیه سازمانی یا هدایای شرکتی چیست؟ بهتر است این‌طور شروع کنیم که همه شرکت‌های بزرگ در سراسر دنیا برای عیدها، مناسبت‌ها، بازنشستگی کارکنان، سالگرد تأسیس مجموعه و… پک‌های هدیه و تبلیغات  تهیه می‌کنند و با صرف هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه، موجب بالارفتن روحیه کارکنان و یادآوری تبلیغاتی به مشتریان شده و همچنین یک هدیه ماندگار با تبلیغات برند خود ایجاد می‌کنند.

Buying-corporate-gifts-for-the-company

هدیه‌های سازمانی یا هدیه‌های شرکتی یک راه بسیار خوب برای نشان‌دادن تشکر و قدردانی شما از همکاران، شرکا و کارمندانتان است. این هدیه راهی برای جذب مشتریان بالقوه، حفظ مشتریان فعلی، افزایش رضایت کارمندان و هویت‌سازی برای برند شماست.

هدایای سازمانی و تبلیغاتی شامل طیف گسترده‌ای است؛ مانند لوازم تجاری به همراه لوگو شرکت، هدیه‌های تشویقی، تورهای گروهی و تفریحی و… . این هدیه‌ها به‌عنوان نمادی از میزان توجه شما به تعهد کاری و تلاش کارکنانتان است و می‌تواند باعث انگیزه و دلگرمی آن‌ها شود.

هدیه‌های سازمانی برخلاف هدیه‌های دوستانه از آن دسته هدیه‌های رسمی و اداری هستند که باید به‌صورت اصولی با درنظرگرفتن سیاست‌های مجموعه انتخاب شوند و دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند که بهتراست قبل از خرید آن‌ها را بشناسید و اصول خرید هدیه‌ی تبلیغاتی و سازمانی را رعایت کنید.

باتوجه‌به تأثیرات هدایای سازمانی و تبلیغاتی، شرکت‌ها و مجموعه‌ها به دنبال راهی برای شخصی‌سازی این هدایا هستند تا علاوه‌بر تبریک عید نوروز، هدیه‌ای منحصربه‌فرد از مجموعه خود به یادگار بگذارند.

اما سؤالی که در ادامه قرار است  به آن بپردازیم این است که هدیه‌های سازمانی چه فوایدی در روند راندمان و افزایش فروش آن شرکت یا سازمان دارد؟

چطور با هدیه تبلیغاتی راندمان فروش را افرایش دهیم؟

افرایش راندمان فروش سازمان‌ها و شرکت‌ها مهم‌ترین دغدغه این مجموعه‌هاست که معمولاً نیازمند صرف هزینه بالا بوده و به‌راحتی امکان‌پذیر نیست. بهترین راه این است که سرمایه‌گذاری روی خود سازمان یا شرکت شکل گیرد.

از طرفی  افزایش راندمان‌ فروش، نباید با افزایش حجم کاری و زمان کاری به همراه باشد باید راه‌حل‌هایی را انتخاب کنیم که با حجم و زمان کاری ثابت، نتیجه کار هدف‌دار باشد و کارکنان باانگیزه مسیر موفقیت مجموعه را طی کنند.
یکی از راهکارهایی که با پیاده‌سازی آن، می‌توان کارکنان، مشتری‌ها و شرکای کاری را جذب کرده و راندمان فروش را افزایش داد؛ هدیه‌های سازمانی و تبلیغاتی است.

 شما با دادن هدیه‌ای ماندگار  و منحصربه‌فرد علاوه‌بر اینکه با هزینه کم، تبلیغات برند خود را انجام داده‌اید؛ باعث می‌شوید مخاطب از هدیه‌ای که به او دادید خوشحال شده، از آن در زندگی روزمره‌اش استفاده کند و تا سالیان سال این شگفتی در ذهنش باقی بماند. پس شما با دادن هدیه سازمانی علاوه‌بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها یک تبلیغ ماندگار در ذهن مخاطب خود ایجاد کرده‌اید.

ارسال هدیه‌های سازمانی به مشتری‌های فعلی شما می‌تواند باعث مستحکم‌تر شدن ارتباط و وفاداری آن‌ها شود و آن‌ها را به مشتری‌های ثابت سازمان یا شرکت شما تبدیل کند و حتی در موارد مشابه شما را به افراد دیگر پیشنهاد دهد و از همین طریق راندمان و فروش مجموعه شما بالا می‌رود.

اینکه چه هدیه‌ای مناسب کارمندان، شرکا و مشتریان است نیاز به اندکی تأمل دارد. اما نکته‌ای که بین همه آن‌ها مشترک است این است که در حال حاضر همه افراد جامعه بیشتر زمان زندگی خود را پشت میز تحریر، روی مبلمان و صندلی‌ها به‌صورت نشسته سپری می‌کنند و چه چیز بهتر از یک هدیه نرم و دوست‌داشتنی می‌تواند این افراد را خوش‌حال کند؟ هدیه‌ای که علاوه‌بر جذابیت در طراحی، کاربردهای فراوانی داشته باشد.

یک هدیه تبلیغاتی نرم و صمیمی

بهترین راه برای انتخاب یک هدیه برای همکاران، کارکنان و حتی مشتریان این است که خودمان را جای آن افراد قرار دهیم تا بتوانیم بهترین انتخاب را داشته باشیم. امروزه بیشتر کارها در حالت نشسته انجام می‌شود، نشستن نادرست پشت میز و صندلی به مدت طولانی آسیب جدی به ستون فقرات و گردن وارد می‌کند و اگر نکات مهم آن را رعایت نکنیم ممکن است کار به پزشک، درمان و حتی عمل جراحی برسد. در این موقعیت شما به‌عنوان دوست و صاحب آن کسب کار می‌توانید با دادن هدیه‌های سازمانی نرم و راحت به کارمندان و همکاران خود در نحوه صحیح نشستن، کمک شایانی کنید.

Buy-promotional-gifts-for-employees

دادن یک هدیه سازمانی نرم و صمیمی به کارمندان، شرکای کاری و حتی مشتریان خود می‌تواند حس مورد اهمیت واقع‌شدن را به آنها القا کند و باعث شود با حس و حال بهتری مشغول کار شوند؛ چون این‌گونه پی می‌برند که شما به فکر راحتی و آسایش آن‌ها هستید و همچنین رفاه و آسایششان الویت شماست.

فرقی نمی‌کند که شما صاحب یک کسب‌وکار بزرگ یا کوچک هستید تمام کسانی که توانستید با آن‌ها در این موقعیت قرار بگیرید عضوی از خانواده شما هستند و این اهمیت‌دادن به آنها باعث می‌شود پایه‌های خانواده شما مستحکم‌تر شود، پس شاید یک هدیه گرم‌ونرم بهترین انتخاب برای قدردانی از زحمات آن‌ها در این سال‌ها باشد.

کوسن و نشیمن صندلی،  بهترین هدیه به کارکنان شما!

قبل از اینکه کادو دادن و کادو گرفتن یک رسم باشد؛ این کار نشان‌دهنده درک و احترام متقابل افراد است. دادن هدیه باعث افزایش‌ میزان صمیمیت و همبستگی میان افراد می‌شود. این کار در راستای دقت و محبت فرد در انتخاب هدیه تحقق میابد و می‌تواند تأثیر عمیق و ماندگاری در طرف مقابل ایجاد کند.

 اینکه بتوانید کادو مناسبی تهیه کنید بستگی به سلیقه شما دارد؛ اما اینکه قرار است چه مفهوم و پیامی را به مخاطب خود برسانید از آن دسته ویژگی‌هایی است که باید تمام تلاشتان را بکنید که این پیغام به‌درستی به مخاطب انتقال یابد.

همان‌طور که گفته شد در زندگی روزمره، بیشتر مشاغل وابسته به ساعت‌ها نشستن روی صندلی و پشت میز هستند و این کار باعث آسیب رسیدن به گردن و کمر می‌شود و این مشکلات با وسایلی همچون یک کوسن و نشیمن صندلی استاندارد قابل‌حل شدن است. نشیمن صندلی و کوسن موجب می‌شود کارمندتان در پایان ساعت کاری سرحال‌تر و پرانرژی‌تر باشند.

نشیمن‌های همراه ارمغان بسیار کاربردی بوده از آن‌ها به‌عنوان نشیمن یا پشتی می‌توان استفاده کرد. به‌راحتی قابل‌حمل هستند، بنابراین افراد می‌توانند از آن‌ها در پیک‌نیک و مسافرت استفاده کنند و زمانی که نیاز به نشستن روی زمین ایجاد می‌شود چه چیزی بهتر از نشیمن نرم و مخملی؟!

از دیگر ویژگی‌های مهم نشیمن‌های صندلی می‌توان به کیفیت متریال آن اشاره کرد. رویه مخملی نشیمن‌ها به‌راحتی قابل شست‌وشو هستند و هر لکه‌ای روی نشیمن‌ها با شامپو فرش و لکه‌بر مبل پاک می‌شود. در فروشگاه ارمغان هوم می‌توانید از همه کوسن و نشیمن‌ها دیدن فرمایید و سفارش خود را هرچه سریع‌تر ثبت کنید تا قبل از پایان سال هدایا به دستتان برسد.

Buying-a-seat-for-a-promotional-gift

هدیه‌های سفارشی

وقتی به دنبال دادن هدیه‌ای منحصربه‌فرد هستیم باید به جزئیات دقت کنیم و هدیه‌ای کاربردی برای مخاطب خود تهیه کنیم. هدیه‌های شخصی‌سازی‌شده مانند یک آیینه، تفکرات شما را بازتاب می‌کنند مطمئناً این تفکر شماست که مخاطب به آن اهمیت می‌دهد و همین که توجه و علاقه شما را دریافت کرده برایش بسیار باارزش است.

مثلاً رنگ خاصی یادآور برند شماست، می‌توانید هنگام سفارش کوسن یا نشیمن، از بین کالیته رنگی متنوع ارمغان، رنگی نزدیک به رنگ‌سازمانی مجموعه خود انتخاب کنید. این یکی از روش‌هایی است که باعث می‌شود مخاطب هربار با دیدن آن، به یاد برند شما بیفتد و درواقع شما با این کار یک تبلیغ دائمی از برند خود ایجاد کرده‌اید.

بعد از انتخاب هدایای سازمانی و تبلیغاتی باید به بسته‌بندی و پک هدیه خود توجه کنید. با رعایت برخی نکات می‌توانید به بهترین شکل هدایای خود را ارائه دهید که در ادامه مهم‌ترین نکات خرید هدایای سازمانی و تبلیغاتی را بررسی می‌کنیم.

از لوگو شرکت یا سازمان خود استفاده کنید: این کار باعث می‌شود که افراد دیگر که این کوسن و نشیمن صندلی را می‌بینند با لوگو شرکت یا سازمان شما آشنا شوند و هنگام خرید و یا فعالیتی که می‌توانند از سازمان شما بهره‌مند شوند الویت انتخابشان، در این دنیای رقابتی، شما باشید.

بسته‌بندی مناسب برای هدیه‌ی سازمانی خود انتخاب کنید: همیشه اولین چیزی که مخاطب هنگام دریافت هدیه می‌بیند، بسته‌بندی آن است. بنابراین بسته‌بندی هدایای سازمانی باید به‌درستی انجام شود و به جزئیات آن توجه شود تا در همان نگاه اول یک هدیه خاص و منحصربه‌فرد به نظر برسد.

Buying a cushion for a promotional gift

 شعار مجموعه خود را همراه با هدیه برای مخاطب ارسال کنید: با قراردادن یک کارت‌پستال و نوشته‌ی فیزیکی و یا دیجیتال در کنار هدیه خود می‌توانید از شعار مجموعه خود استفاده کنید، سال نو را تبریک بگویید و یا QR کد یک موسیقی نوستالژیک و کارت‌پستال دیجیتال ایجاد کرده و در کنار هدیه‌ی تبلیغاتی برای مخاطبین خود ارسال کنید.

اگر برای خرید هدایای سازمانی و تبلیغاتی نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید با تیم ارمغان در ارتباط باشید.

سخن پایانی

در این مقاله اصلی‌ترین نکات خرید هدایای سازمانی و تبلیغاتی را بررسی کردیم و بهترین محصولات را به شما پیشنهاد دادیم تا بتوانید با صرف هزینه کم، راندمان فروش خود را افزایش داده و تبلیغ‌کننده برند خود باشید. حال می‌توانید با دست باز هدیه سازمانی و تبلیغاتی خود را انتخاب کنید.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها