هدیه‌دادن و خریدن کادو در مناسبت‌های گوناگون، یک فرهنگ‌ مرسوم در ایران است. حتماً برای شما هم پیش‌آمده که عزیزانتان خانه جدید خریده باشند و شما هنگام رفتن به خانه آن‌ها، به فکر خریدن بهترین هدیه برای منزل جدیدشان باشید. خرید ” کادوی چشم‌روشنی”  برای خانه جدید باعث می‌شود حس خوب و انرژی مثبت خود را به‌طرف مقابل نشان دهید.

زمانی که می‌خواهید برای شخصی کادو تهیه کنید قطعاً با دانستن سلیقه و روحیات طرف مقابلتان کار آسانی را در پیش خواهید داشت؛ اما زمانی که برای یک خانواده به دنبال خرید هدیه هستید کارتان دشوارتر خواهد شد چرا که باید این هدیه برای تمامی افراد خانواده کارآمد باشد.

ما در این مقاله قصد داریم به شما در انتخاب “بهترین هدیه چشم‌روشنی برای منزل جدید” کمک کنیم تا با درنظرگرفتن برخی موارد بتوانید یک هدیه فوق‌العاده برای عزیزانتان تهیه کنید. پس در ادامه با ارمغان هوم همراه باشید.

فهرست مطالب

انواع کادو چشم‌روشنی

خریدن هدیه چشم‌روشنی برای خانه جدید فردی که بعد از تلاش زیاد به مقصود رسیده، عروس و دامادی که به‌تازگی زندگی مشترک خود را آغاز کرده‌اند یا کسی که از خانه کوچک به خانه بزرگ‌تری نقل‌مکان کرده است این مفهوم را می‌رساند که خوشحالی و موفقیت آنها باعث شادی شما نیز شده است و دادن هدیه‌ای هرچند کوچک، موجب ایجاد صمیمیت و همبستگی بیشتر می‌شود.

 برای تهیه کادو چشم‌روشنی پیشنهادهای متعددی وجود دارد که شما بر اساس روحیاتی که از طرف مقابل می‌شناسید می‌توانید بهترین نوع هدیه را انتخاب کنید. در ادامه محبوب‌ترین گزینه‌ها برای کادو خانه جدید را باهم بررسی می‌کنیم.

Buying a new house gift for the bride

با گل و گلدان، طراوت و زندگی را هدیه دهید!

 گل و گلدان، زیبایی و طراوت خود را در همان نگاه اول به مخاطب هدیه می‌دهند. بخصوص اگر کسی که برایش هدیه می‌برید از دوستداران گل‌وگیاه باشد؛ شما با خرید یک دسته‌گل یا گلدان گل به‌عنوان موجودی زنده، دنیایی از احساسات را به آن خانه جدید منتقل می‌کنید.

روان‌شناسان بر این باورند که اگر گل و گلدان گل را به‌عنوان هدیه انتخاب کنید به این معنی است که می‌خواهید زندگی را هدیه دهید تا طراوت و شادابی در همه لحظات زندگی، در خانه جدید عزیزانتان جریان داشته باشد.

 این هدیه می‌تواند به‌عنوان نماینده‌ای از شما در منزل تازه عزیزان و دوستانتان قرار بگیرد، همچنین می‌توانید با نوشتن یک یادداشت برای کادو چشم‌روشنی خانه جدید، پیام خود را به طور مستقیم برسانید.

رومیزی؛ یک هدیه ساده و جذاب

رومیزی به‌عنوان کادوی چشم روشنی خانه جدید، یک هدیه ساده و درعین‌حال شیک و زیباست. همه ما در خانه‌هایمان میز برای پذیرایی، میز ناهارخوری و میزهای کوچک عسلی داریم که برای تنوع دوست داریم در مواقع مختلف از رومیزی‌های متناسب برای ‌آ‌ن‌ها استفاده کنیم.

در نتیجه خرید رومیزی به‌عنوان هدیه، یک خرید به‌صرفه و کارآمد است و می‌تواند در ذهن دوستان و عزیزانتان ماندگار باشد. مجموعه هنری ارمغان هوم تولیدکننده انواع رومیزی‌های مخملی و گلدوزی مدرن و جدید است که می‌توانید با ابعاد موردنظر خود، آن‌ها را سفارشی‌سازی کنید.

ست ظروف سنتی؛ هدیه‌ای رسمی برای خانه جدید

یکی دیگر از هدیه‌هایی که می‌توانید برای کادو چشم‌روشنی خانه جدید تهیه کنید ظروف سنتی زیبای ایرانی است. ایرانیان از دیرباز به افراد هنرمند مشهور بوده‌اند. هنر زیبای میناکار، خاتم‌کاری یا منبت‌کاری می‌تواند اصالت یک ایرانی را در خانه به ارمغان بیاورد.

اگر فردی که برایش کادوی چشم‌روشنی منزل جدید می‌برید، به دکوراسیون و چیدمان سنتی علاقه‌مند است قطعاً از دریافت ظروف سنتی و یا هدیه‌هایی با طرح‌های سنتی، خوش‌حال می‌شود. بخصوص که این نوع از هدایا بسیار باارزش و گران‌قیمت هستند. هدیه‌دادن این ظروف می‌تواند نشانه اهمیت‌دادن به زندگی و خانواده، محبت و احترام باشد.

لوازم آشپزخانه و ست چای‌خوری

یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای خرید کادو چشم روشنی خانه جدید؛ خریدن لوازم آشپزخانه است. برای این منظور نیازی به خرید وسایل گران‌قیمت مانند یخچال و ماشین لباسشویی و… نیست. شما با خرید وسایل کوچک آشپزخانه مثل سرویس چینی چای‌خوری می‌توانید عزیزانتان را خوش‌حال کنید. هنگام خریدن لوازم آشپزخانه به‌عنوان کاوی خانه جدید بهتر است نگران نباشید؛ چراکه هر خانه‌ای به وسایل آشپزخانه نیاز داد و در نهایت روزی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

هدیه‌دادن سرویس چایی خوری می‌تواند باعث انتقال مفاهیم زیادی باشد. یکی از این مفاهیم لذت‌بردن شما از وقت گذراندن با طرف مقابلتان، اهمیت‌دادن به زمانی که با او می‌گذرانید و تمایل شما برای ایجاد لحظات شاد و آرامش‌بخش است.

Buying a tea set for a bright new home

کوسن مبل؛ هدیه‌ای نرم و صمیمی

اگر به دنبال انتقال احساس راحتی و صمیمت خود با کسی که برایش هدیه می‌برید هستید، پیشنهاد می‌کنیم یک هدیه نرم و راحت را انتخاب کنید. خرید کاور کوسن با طرح‌‌های جدید و مدرن می‌تواند یک هدیه فوق‌العاده برای منزل جدید عزیزانتان باشد.

کوسن‌های مبل با جنس و طرح‌های گوناگون طراحی و تولید می‌شوند و با دانستن سلیقه طرف مقابل می‌توانید بهترین هدیه را برایش تهیه کنید. همچنین اگر از سلیقه افراد خانه‌ای که برایشان هدیه چشم روشنی می‌برید؛ مطمئن نیستید، می‌توانید با مشاوره از کارشناسان هنری ارمغان از بین کوسن‌های ساده‌تر که مطابق سلیقه اکثریت افراد است و یا نشیمن‌های مخملی با رنگ ساده، یک هدیه مناسب و باکلاس تهیه کنید. به این منظور شماره خود را قرار دهید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

اکسسوری خانه

اکسسوری به وسایل غیرضروری و ضروری که در محیط اصلی مورداستفاده قرار می‌گیرند گفته می‌شود. این وسایل می‌تواند مجسمه‌های تزیینی، جای آویز کلید، شمعدان، شال مبل و… باشد.

وجود اکسسوری‌ها در محیط هر خانه‌ای لازم است. ازآنجایی‌که جزئیات خالق زیبایی هستند و اکسسوری‌ها در دکوراسیون داخلی بخش مهمی از جزئیات دکوراسیون را تشکیل می‌دهند؛ همیشه به آن‌ها در خانه نیاز است و با هزینه پایین‌تر قابل‌تغییر دادن هستند. خرید اکسسوری‌های منزل می‌تواند انتخاب خوبی برای کادو خانه جدید دوستان و اقوامتان باشد.

خرید هدیه

بهترین کادو چشم‌روشنی

تا اینجا درمورد انواع هدیه‌های چشم‌روشنی خانه جدید، صحبت کردیم؛ اما یکی از این مواردی که به نسبت بقیه جدیدتر بوده و می‌توان به‌عنوان” بهترین هدیه برای چشم‌روشنی منزل جدید” درباره آن صحبت کرد ” کوسن‌های مخملی” است.

 خرید کوسن به‌عنوان کادو، یک هدیه شکیل و زیبا و درعین‌حال راحت و کاربردی است.

این باور اشتباه در میان اغلب مردم وجود دارد که کوسن فقط برای مبلمان راحتی و استیل مورداستفاده قرار می‌گیرد. اما این‌طور نیست؛ بلکه استفاده از کوسن‌ها برای مبلمان سلطنتی نیز جلوه و زیبایی خاصی به همراه دارد. با نگاهی بر تاریخ متوجه می‌شوید که استفاده از کوسن مبل به زمان وسطی برمی‌گردد و این سبک از چیدمان آن‌قدر محبوب بوده که تا زمان حال نیز ادامه داشته و نقش بسیار زیادی در چیدمان دکوراسیون داخلی دارد.

بنابراین، برای انواع سلیقه‌ها و رنگ‌های دکوراسیون داخلی، کوسن می‌‌تواند هدیهٔ مناسبی باشد. برای دیدن محصولات کوسن و نشیمن ارمغان می‌توانید از صفحه فروشگاه ارمغان دیدن فرمایید.

کوسن نشیمنی مخملی هدیه‌ای جدید برای منزل جدید

وقتی کسی به منزل جدید نقل‌مکان می‌کند بهتر است در منزل جدید اتفاق جدیدی را نیز رقم بزند، استفاده از کوسن می‌تواند در این روند کمک بسزایی کند. به طور مثال استفاده از کوسن نشیمنی مخملی بر روی صندلی‌های فلزی و چوبی آشپزخانه‌ها باعث دکور کردن این نیمکت‌ها می‌شود و  احساس راحتی و آرامش برای این نوع از صندلی‌ها ایجاد می‌شود.

علاوه بر این کوسن‌های دوخت‌دار نشیمنی ارمغان چندین کاربرد دارند و می‌توان از آ‌ن‌ها به‌عناوین‌مختلف استفاده کرد. این نشیمن‌ها به نشیمن همراه نیز معروف هستند؛ چون با وجود وزن کم به‌راحتی قابل‌حمل بوده و در مسافرت‌ها یا پیک‌نیک می‌توان از این نشیمن‌ها برای راحتی بیشتر استفاده کرد.

همچنین نشستن روی زمین یکی از عادت‌های دیرینه ما ایرانی‌ها است و استفاده از نشیمن باعث راحتی بیشتر در هنگام نشستن روی زمین می‌شود. بخصوص اگر علاقه‌مند به میز و نشیمن ژاپنی باشید؛ استفاده از نشیمن‌های گرد و مربعی برایتان مناسب خواهد بود.

کدام نوع از کوسن‌ها و نشیمن‌ها برای کادو خانه جدید مناسب است؟

کوسن‌ها و نشیمن‌ها از نظر شکل دوخت، به‌جز حالت‌های گرد، مربعی و مستطیلی می‌تواند به شکل‌های مختلفی مانند قلب، لوزی، ستاره و… نیز ساخته شود؛ اما یک نکته در خرید کوسن وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید، هر شکل از کوسن‌ها برای کاری تهیه شده‌اند و کاربرد آنها با هم متفاوت است.

مثلاً کوسن‌های دایره شکل معمولاً برای نشیمن‌های سفت مانند صندلی‌های چوبی یا فلزی استفاده می‌شوند تا فردی که از آن‌ها استفاده می‌کند احساس راحتی بیشتری داشته باشد. یا کوسن‌های مربعی به‌راحتی می‌تواند جاهای خالی کمر یا گردن را پر کنند. کوسن‌هایی که اغلب به شکل پشتی هستند برای گوشه‌های دنج به‌کار می‌آیند و ساختاری متفاوت از دکوراسیون را ایجاد می‌کنند و این کار باعث جلوه و زیبایی دوچندان دکوراسیون داخلی می‌شود. کوسن‌های قلبی، ستاره ای، کروی و… عضو کوسن های فانتزی هستند و در کنار هر سبک از دکوراسیونی به‌کار می‌آیند.

کوسن‌های سوزن‌دوزی درخت حیات، گل انار و مجنون عضو آن دسته از کوسن‌های پرطرف‌دار و  محبوب ارمغان هستند که جلوه و زیبایی فوق‌العاده‌ای به عنوان هدیه دارند و یکی از پیشنهادهای ارمغان به شما برای خرید هدیه چشم روشنی خانه جدید همین کوسن‌های گلدوزی است.

بسته‌بندی جذاب

حال که انتخاب هدیه به پایان رسیده است باید به فکر یک بسته‌بندی جذاب برای هدیه‌تان باشید. زمانی که شما هدیه را به طرف مقابل می‌دهید، اولین چیزی که دیده می‌شود بسته‌بندی هدیه شماست. با انتخاب یک بسته‌بندی شکیل و زیبا می‌توانید جذابیت هدیه خود را چندبرابر کنید.

حتماً هنگام بسته‌بندی کادو خود به سبک هدیه توجه کنید و از رنگ‌هایی که با هدیه شما هماهنگی دارند استفاده کنید. همچنین سلیقه افرادی که برایشان کادو می‌برید را در نظر بگیرید.

به‌صورت کلی پیشنهاد می‌کنیم از رنگ‌های ساده، خنثی و همچنین از بسته‌بندی‌هایی مانند پارچه یا ساک کادو استفاده کنید. بسته‌بندی در پارچه و ساک هدیه پارچه‌ای، این روزها بسیار طرف‌دار دارد و این‌گونه بسته‌بندی‌کردن، باعث به‌روزتر دیده‌شدن شما می‌شود.

Buying a gift for a new home

مهم‌ترین نکات خرید هدیه خانه نو

خرید هدیه چشم‌روشنی خانه جدید ملزم رعایت یک سری نکات است که رعایت آنها باعث می‌شود که شما بهترین هدیه مدنظر خودتان خریداری کنید تا هم شما و هم دوستانتان از آن راضی باشید.

  • از سلیقه دوستانتان اطلاع داشته باشید. مثلاً ممکن است دوستتان رنگی را دوست نداشته باشد یا به گل‌وگیاه آلرژی داشته باشد. با درنظرگرفتن این نکته می‌توانید هدیه‌ای تهیه کنید که مورد رضایت طرف مقابلتان قرار بگیرد و از هدیه شما به خوشی استفاده کند.
  • بهتر است بدانید که فضای خانه جدید دوستتان بزرگ است یا کوچک؟! زیرا اگر خانه‌شان کوچک باشد بهتر است که شما وسایل کوچک‌تری تهیه کنید هدیه‌های کوچک نیز می‌تواند مانند هدیه‌های بزرگ باارزش باشند، با درنظرگرفتن این نکته صرفاً باعث می‌شوید که عزیزانتان از هدیه شما استفاده کنند.
  • نکته بعدی که باید به آن توجه داشته باشید کاربردی‌بودن هدیه شماست. بهتر است هدیه‌ای که تهیه می‌کنید برای عزیزانتان مورداستفاده قرار بگیرد و کارایی داشته باشد. صددرصد هدیه‌ای که برایشان کاربردی نداشته باشد را استفاده نمی‌کنند!
  • و آخرین نکته این است که هدیه‌ای که تهیه می‌کنید باید متناسب با بودجه‌ای باشد که برایش تعیین کرده‌اید هیچ صاحب‌خانه‌ای راضی به در تنگنا قرارگرفتن شما نیست.

سخن پایانی

در این مقاله در خصوص کادو خانه جدید که به چشم روشنی منزل نو نیز معروف است صحبت کردیم و بهترین ایده‌ها برای این نوع از هدیه را بررسی کردیم تا با درنظرگرفتن سلیقه فردی که برایش هدیه می‌خرید و بودجه خودتان، بتوانید بهترین هدیه را تهیه کنید و در شادی عزیزانتان با آ‌ن‌ها همراه باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها