آیا نیاز به تغییراتی برای بزرگ تر نشان دادن یک فضای کوچک دارید؟

 

برای این کار این ترفندهای هوشمندانه الهام گرفته از طراحی داخلی را بررسی کنید. هنگام تجهیز فضاهای کوچک، همه چیز اهمیت دارد. با چند انتخاب خوب و انتخاب های طراحی هوشمندانه، می توانید در واقع اتاق را بزرگتر نشان دهید. تکنیک های رنگی، چیدمان مبلمان، قرار دادن آینه و طراحی خلاقانه نور می تواند چشم را فریب دهد و فضای داخلی را بسیار جادارتر از آنچه هست نشان دهد.

 

چگونه یک اتاق را بزرگتر نشان دهیم :

 

7 نکته آسان برای بزرگتر نشان دادن اتاق‌ها

 

1. از کنتراست ها و رنگ های روشن استفاده کنید که اتاق ها را بزرگتر نشان می دهد :

 

 

در اینجا نحوه بزرگتر نشان دادن یک اتاق با رنگ ها آورده شده است. (نکته: این یک توهم نوری است.) در دنیای طراحی، مرسوم است که رنگ‌های روشن اتاق را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان می‌دهند. نور و دیوارهای روشن انعکاس بیشتری دارند و فضا را باز و مطبوع می کنند که به حداکثر رساندن اثر نور طبیعی کمک می کند. رنگ های تیره نور را جذب می‌کنند و اتاق‌ها را کوچک‌تر می‌کنند. برجسته کردن دیوارها برای بزرگتر نشان دادن اتاق راه دیگری است. دیوارهای برجسته را به فضا اضافه می کنند بدون اینکه خیلی خودنمایی کند.

رنگ امیزی خود را با یک پالت رنگی که مناسب سبک شماست شروع کنید. بنابراین، چه رنگ هایی یک اتاق را بزرگتر نشان می دهند؟ برای داشتن جلوه ای بهتر، با رنگ های ملایم مانند سفید مایل به آبی، آبی و سبز همراه باشید و همیشه به یاد داشته باشید که اتاق های روشن تر بزرگتر و جذاب تر به نظر می رسند.

 

  در اینجا یک راه حل دیگر وجود دارد:

سعی کنید تزئینات و قاب های دیوار خود را با رنگ روشن تر از دیوارهای خود رنگ کنید. با انجام این کار، دیوارها دورتر ظاهر می شوند و اتاق نشیمن شما بزرگتر به نظر می رسد.

 

2. فضای خود را با نورپردازی خلاقانه بازتر کنید

 

 

نور طبیعی، فضای داخلی هر اتاق را باز می کند و آن را بزرگتر نشان می دهد. اگر نور طبیعی داشته باشید عالی است. اگر نور طبیعی ندارید، ناامید نشوید. با استفاده از وسایل روشنایی چند جلوه خلاقانه اضافه کنید. از این که چگونه این تغییرات کوچک می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند شگفت زده خواهید شد.

اگر به نور طبیعی دسترسی دارید، وارد کردن آن به خانه خود از طریق پنجره های بزرگ، اتاق را به فضای باز متصل می کند و دیگر فضای شما را محدود نمی کند. از پرده های حریر استفاده کنید ، یا آنها را به طور کامل به عقب بکشید تا نور بیشتری وارد شود. اگر منظره شما خیلی خوب نیست، گیاهان یا گل ها را نزدیک پنجره قرار دهید و از لامپ ها برای روشن کردن فضا استفاده کنید.

 

3. بهم ریختگی را کاهش دهید

 

 

فضای داخلی خود را ساماندهی کنید و اتاق خود را مرتب و منظم نگه دارید، نه تنها باعث شادی بیشتر می شود بلکه هیچ چیز به اندازه چیزهای زیاد فضای کوچک را تنگ تر نمی کند. با چیدمان منظم، فضا مرتب و باز می شود.

دیوارهای خود را با تصاویر زیاد نپوشانید. هنگامی که به این فکر می کنید که چگونه یک اتاق را بزرگتر نشان دهید، یک نقاشی بزرگ بهتر از تعدادی نقاشی کوچک است. سعی کنید کف اتاق را تا حد امکان روشن نگه دارید. برای بزرگتر به نظر رسیدن فضا ، فرش های بزرگ انتخاب کنید.

 

4. یک نقطه کانونی ایجاد کنید

 

 

یاد بگیریدکه چگونه یک اتاق را از طریق یک نقطه کانونی بزرگتر نشان دهید.

یک قسمت یا ویژگی که توجه چشم را جلب می کند، در اتاق غذاخوری، احتمالاً میز است. در اتاق خواب، تخت است. آن نقطه کانونی را به ستاره اتاق تبدیل کنید. مبلمان را طوری بچینید که تمرکز روی آن قسمت باشد و دکوراسیون بقیه اتاق را به حداقل برسانید (تعداد لوازم جانبی را محدود کنید).

نقطه کانونی را میتوان ” ستاره ” فضا نامید. مانند شومینه، آثار هنری بزرگ یا پنجره‌ای بزرگ که نمای زیبایی را به اشتراک می‌گذارد.

 

5. از آینه استفاده کنید

 

 

تا به حال به این فکر کرده اید که “آیا آینه ها اتاق را بزرگتر نشان می دهند؟” پاسخ یک بله بزرگ است.” آینه ها می توانند اتاق شما را بزرگتر و بازتر نشان دهند. از یک نقطه کانونی استفاده کنید و آینه های خود را به سمت آن زاویه دهید تا توهم عمق ایجاد کنید. همچنین آینه ها نور طبیعی و مصنوعی را منعکس می کنند تا اتاق را در طول روز و شب روشن تر کنند. قرار دادن آینه در نزدیکی پنجره برای انعکاس دنیای بیرون بسیار موثر است.

آینه های روی دیوارها و میزهای شیشه ای نیز به اتاق شما احساس باز تری می دهند همین طور می توانید از درهای کابینت آینه ای استفاده کنید.

 

6. در مبلمان خلاقیت به خرج دهید

 

 

استفاده از مبلمان مناسب یک راه کلیدی برای بزرگتر نشان دادن اتاق است. برای یک قسمت، از مبلمان چند منظوره استفاده کنید. مانند صندوقچه ای که می تواند به عنوان میز قهوه خوری باشد یا مبل تختخواب شو یا تختخواب با کشو. میزهای ناهار خوری که در قسمت طول قابل بلند شدن هستند، میزهای تاشو و میزهای تودرتو که می توانند در صورت عدم نیاز آن ها را کنار بگذارند نیز گزینه های خوبی هستند.

  

7. چیدمان اتاق خود را به حداکثر برسانید

 

 

مبلمان  خود را متناسب با اندازه اتاق تنظیم کنید. تکه های بزرگتر مبلمان را در کنار دیوارها قرار دهید تا فضای باز را به حداکثر برسانید و یک اتاق کوچک بزرگتر به نظر برسد. مسیرها را مسدود نکنید، اگر مبلمان و لوازم جانبی جلوی دید اتاق را بگیرند، تنگ به نظر می رسد. بهترین استفاده از فضای خود را می توان با ذخیره سازی وسایل اضافی در زیر تخت یا استفاده خلاقانه از فضای کمد نیز به دست آورد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *